Chłapowo pełne atrakcji

Jeżeli marzycie o wakacjach nad naszym pięknym polskim Morzem Bałtyckim, macie ochotę na beztroskie wylegiwanie się na piaszczystej plaży w gorącym słońcu nadmorskiego klimatu, Chłapowo to miejsce wymarzone . Tutaj znajdziecie wszystko, czego szukacie – ciszę, spokój, morze, plaże, słońce i wiatr we włosach. Wszystko, czego potrzeba, by odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Chłapowo jest miejscowością, o której po raz pierwszy wspomniano już w 1359 roku. Początkowo była to wieś królewska. Pod koniec XVIII wieku rozpoczął się jej gwałtowny rozwój, który nabrał rozmachu w okresie międzywojennym. Wówczas coraz większa liczba turystów przyjeżdżała w te rejony, przekształcając powoli wieś rybacką w turystyczną. Warto jednak dodać, że aż do 2014 roku Chłapowo należało do Władysławowa, nie było wsią niezależną i odrębną.

Rozwój turystyczny miejscowości zatrzymała konkurencja, bowiem turystyka prężnie rozwijała się nie tylko tu, ale również w innych, większych i bogatszych kurortach. Chłapowo więc pozostało wsią rolniczą, w której mieszkańcy zarabiali na uprawach i rybołówstwie. Zmieniło się to jednak kilka lat temu, kiedy to turyści na nowo zainteresowali się Chłapowem, odkrywając znowu jego piękno. Teraz mieszkańcy wsi utrzymują się głównie z turystyki, a zwłaszcza z noclegów, Chłapowo (meteor-turystyka) bowiem jest miejscem, w którym często zatrzymują się turyści. Baza wypoczynkowa wciąż się rozrasta, tworząc coraz to nowe miejsca zakwaterowania.

Przebywając tutaj, nie sposób nie odwiedzić Wąwozu Chłapowskiego, naturalnej atrakcji okolicy, leżącej na obszarze Nadmorskiego Parku Narodowego. Warto również skusić się na spacer po piaszczystej plaży czy kąpiel w jednym z dwóch morskich kąpielisk. Jeśli chodzi o zabytki historyczne, koniecznie trzeba odwiedzić wiejskie chaty, które są pozostałością z XVIII wieku. W oczy rzuca się też stara, murowana kapliczka, również z tamtych czasów. W Chłapowie znajduje się przystań morska przeznaczona dla rybaków, toteż każdy pasjonat wędkarstwa będzie wprost zachwycony. Zachwyceni będą również miłośnicy mocnych wrażeń, bowiem kolorowe paralotnie nad Chłapowskim niebem to już niemal stały element krajobrazu tej pięknej wsi. Nie brakuje zwolenników tego sportu, którzy bardzo chętnie decydują się na niezapomniany lot. Nieopisane wrażenia są zapewnione!

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>