Helskie kurorty wypoczynkowe

Półwysep Helski to cienki pasek piaszczystego lądu, o długości mniej więcej 35 kilometrów. Podczas letniego sezonu jest to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce. Nic zatem dziwnego, że wzdłuż helskiego pasa lądu powstało mnóstwo kurortów, które przez cale wakacje kuszą najróżniejszymi atrakcjami dla turystów. Baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne na Półwyspie Helskim są tak rozbudowane, że każdy znajdzie idealny, komfortowy nocleg (Hel➨Meteor) . Z pewnością warto przejrzeć co oferują te nadmorskie miejscowości, aby wybrać zgodnie z własnymi oczekiwaniami i zasobnością portfela.

Niezwykle popularna, zwłaszcza wśród młodszych plażowiczów, jest niewielka miejscowość położona tuż przy wjeździe na półwysep, a mianowicie – Władysławowo (informacje➤wikipedia). Można tam znaleźć bardzo ładne i piaszczyste plaże oraz wyjątkowo urokliwe okolice idealne na wieczorne spacery w świetle księżyca. W pobliskim Cetniewie znajduje się słynny na cały kraj Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. To właśnie tam polscy sportowcy przygotowują swoją formę na międzynarodowe mistrzostwa i igrzyska olimpijskie. W bliskiej odległości od Władysławowa znajduje się także słynny przylądek Rozewie i monumentalna latarnia morska w Rozewiu. Bardzo ciekawą alternatywą dla Władysławowa jest dość stara, kaszubska miejscowość letniskowa położona również na samym początku Półwyspu Helskiego. Na okolicznej zatoczce przez większą część lata oraz wczesną jesienią panują niesłychanie dobre warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, między innymi windsurfingu i kitesurfingu. Z kolei Jurata to uznany już nawet wśród zagranicznych turystów, przedwojenny kurort, położony mniej więcej na środku Półwyspu Helskiego. Bliskie sąsiedztwo sosnowego lasu nadaje tej miejscowości niepowtarzalny, uzdrowiskowy mikroklimat. Szczególną chętnie fotografowaną atrakcją Juraty jest bardzo ładne molo spacerowe, z którego można zobaczyć całą Zatokę Pucką.

Hel to miejscowość od której cały półwysep zaczerpnął swoją nazwę, to niewielka miejscowość letniskowa położona na samym końcu mierzei. Port w Helu jest przede wszystkim doskonałą bazą wypadową dla amatorów wszelkiego rodzaju sportów wodnych oraz wielbicieli ogromnych statków, które odpływają stamtąd do Trójmiasta. Noclegi Hel bez wątpienia zapewnia na każdą kieszeń, dlatego warto już teraz spakować plecak i wyruszyć na północ w poszukiwaniu bursztynu.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>