Kościoły i muzea w Świdnicy – moc kulturalnych wrażeń

Województwo dolnośląskie wśród wielu osób uchodzi za wyjątkowo piękne i warte poznania. Jednym z miejsc, które powinien odwiedzić każdy kto zamierza poznawać Dolny Śląsk jest Świdnica. To miasto mające kilkusetletnią historię, pełne zabytków wartych uwagi każdego turysty. Dlaczego warto odwiedzić Świdnicę?

Na terenie miasta znajduje się wiele obiektów o długiej i ciekawej historii. Jednym nich jest Kościół Pokoju, którego historia sięga XVII wieku. Jest to olbrzymia drewniana budowla, która może pomieścić ponad 7000 osób. Jest to typowa budowla szachulcowa. Podczas jej zwiedzania warto zwrócić uwagę na barokowe wnętrze – uwagę przykuwają przede wszystkim ołtarz oraz ambona. Co roku jest organizowany jest Festiwal Bachowski (można znaleźć pod frazą – Festiwal Świdnica) o międzynarodowej sławie. Kolejną świątynią, która zasługuje na uwagę turystów jest kościół św. Stanisława i Wacława. Świątynia zwraca uwagę z wielu względów – przede wszystkim za sprawą swojej imponującej wysokości – najwyższa wieża mierzy bowiem nieco ponad 100 m. Dodatkowo obiekt zaczął powstawać w pierwszej połowie XIV wieku, zatem historia jest naprawdę imponująca. Mamy tam imponujące obrazy oraz rzeźby (m. in. ołtarz maryjny powstały w 1492 roku).

Następnym miejscem, które trzeba zobaczyć wypoczywając w Świdnicy jest Rynek. To miejsce otoczone przez urokliwe kamieniczki, w których znajdują się liczne kawiarenki, gdzie można wypić kawę jednocześnie chłonąc niepowtarzalny klimat miasta. Podczas spaceru po Rynku warto zwrócić uwagę na stojącą tam fontannę Neptuna, która powstała w 1732 roku (znajduje się u wylotu ulicy Grodzkiej). Przy Rynku znajduje się również Muzeum Dawnego Kupiectwa, w którym można poznać historię świdnickich kupców, a także zobaczyć obiekty, których niegdyś używali w czasie pracy. Każda osoba, która regularnie odwiedza ciekawe miejsca zdaje sobie sprawę z faktu, że tego typu wycieczka powinna zostać starannie zaplanowana. Jednym z istotnych elementów jest baza noclegowa. Rzecz jasna Świdnica jest miastem, w którym działa wiele obiektów, w których oferowane są noclegi (można je znaleźć pod frazą – „noclegi Świdnica lista” ), należą do nich między innymi hotele, hostele, pensjonaty oraz prywatne kwatery.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>