Łeba w pełnej okazałości

Łeba to miejsce wspaniałe, wyróżniające się spośród innych nadmorskich kurortów pod wieloma względami. Warto podkreślić, że jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na letni wypoczynek, a przyczyn tego faktu jest wiele. Wśród najważniejszych zaznaczyć należy przede wszystkim naturalne piękno tego regionu. Lasy, jeziora i morze, to trzeba zobaczyć.

Miejscowość znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, co powoduje, że wędrówki po tutejszych szlakach, należą do szczególnie wartościowych. Natura to wielki atut Łeby, znajdują się tu bowiem ruchome wydmy, czyli rzadko spotykane zjawisko, które stało się już wizytówką tego miejsca. Podobnie jak Park Dinozaurów, który szczególnie młodym podróżnikom przysporzy wiele radości. To miejscowość wyjątkowa, znajdująca się na zachodzie wybrzeża. Linia brzegowa to 5 kilometrowej długości – plaża, która zachęca do wylegiwania się na niej, ale też korzystania z wszelkiego rodzaju sportów wodnych, do których warunki są tu idealne. Wszystko dzięki wypożyczalniom sprzętu, w których pracują wykwalifikowani instruktorzy.

Szukając ciekawej rozrywki możemy zdecydować się na spływy kajakowe, organizowane, na przepływającej przez centrum Łeby rzeczce. Ta z kolei jest też powodem, dzięki któremu możemy cieszyć się obecnością portu morskiego w tym miejscu. To niesamowita okazja do obserwowania rybaków przy pracy, a nawet dołączenia do nich. Odbywające się regularnie rejsy komercyjne, mogą nas zabrać w odległe miejsca, lub po prostu pomóc zapoznać się z okolicą. Całość zaplecza gastronomicznego, znajduje się pomiędzy plażą, a przystanią, co bardzo ułatwia nam korzystanie z niej. Jest to wygodne rozwiązanie, które bazuje na dobrych jakościowo barach, ze świeżą rybą. Baza noclegowa w tym miejscu, jest na równie wysokim poziomie i zapewnia nam wspaniałe widoki z okna. Noclegi to cały zespół ośrodków wczasowych (Łeba – wykaz miejsc – meteor-turystyka.pl), z którym powinniśmy zapoznać się na długo przed wyjazdem.

Zabytki, atrakcje, noclegi, możemy o nich pasać, w kontekście Łeby, trzeba jednak zobaczyć to na własne oczy, gdyż dopiero ten widok odda naturalne piękno kurortu. Z pewnością trzeba sobie jednak powiedzieć, że ostatnią rzeczą jaka na nas czeka w tym miejscu to nuda, na która jeszcze nikt, z turystów się tu nie skarżył, co świadczy o dobrej zabawie, jaka na nas czeka.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>