Młodzi w Ciechocinku

Zawsze Ciechocinek jest kojarzony z ludźmi przybywającymi tu, aby korzystać z usług uzdrowiska. Jednakże to nie tylko miejsce, w którym są tężnie czy łazienki służące do podreperowania zdrowia. Ciechocinek to przede wszystkim miasto o niebywałej historii sięgającej jeszcze czasów Konrada Mazowieckiego, który oddał te ziemie Krzyżakom. Dziś miasto leży w obrębie Polski, tuż obok Torunia, a jego zaplecze noclegowe jest jednym z najlepszych w tego typu miejscach.

Głównym miejscem do odwiedzenia podczas pobytu w Ciechocinku są tężnie solankowe. Kiedyś budynki te służyły do zwiększania stężenia soli w wodzie solankowej. Obecnie mają inne funkcje – uzdrowiskowe, gdyż pomagają uporać się ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Tężnie górują nad zabudową miasta, gdyż mają 16 metrów wysokości. Z punktu widokowego zlokalizowanego na szczycie tego zabytku, można podziwiać panoramę miasta.

Warto udać się również na spacer do budynku Teatru Letniego, który powstał w 1890 roku. Jest to drewniana budowla w stylu szwajcarskiego domku wiejskiego. Skwer wokół teatru należy do jednych z ładniejszych w okolicy.

Jednak, jeżeli ktoś pragnie poszukać piękna to należy odwiedzić Partery Hellwiga – są to dywany kwiatowe zlokalizowane wzdłuż ul. Armii Krajowej. Kompozycje kwiatów i drzew idealnie się uzupełniają i sprawiają wrażenie, jakbyśmy byli w Holandii.

Następna propozycją jest Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie znajduje się ujęcie wody „Krystynka”. Budynek ujęcia powstał w latach 1880-1882 w stylu szwajcarskim. Zatem będziemy mogli doświadczyć ciekawej drewnianej zabudowy. 

Do Ciechocinka nie trzeba jechać tylko do sanatorium. To nie jest miasto, które nadaje się tylko dla osób pragnących ratować swoje zdrowie. Jest tu przede wszystkim sporo architektury i miejsc, które są unikalne na skalę Polski jak i Europy. Warto więc skorzystać z noclegu w Ciechocinku, aby poznać skarby kraju, w którym żyjemy.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>