Morska przygoda w Darłowie

Uczucie tęsknoty za morzem zna każdy marynarz. Ile razy my czytaliśmy powieści czy oglądaliśmy filmy, w których przeróżni bohaterowie poczuli nagle zew morza i odpowiedzieli na jego wołanie. Tak naprawdę każdego z nas dopada czasem taka tęsknota. Dlatego też warto choć raz spędzić wakacje nad Bałtykiem a najlepiej jest wracać tam jednak co jakiś czas. A jaka miejscowość jest szczególnie polecana? Jest to Darłowo. W tej miejscowości położonej w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej mamy szansę poczuć to, co od wieków czują marynarze. Przede wszystkim zatem należy nadmienić, że w mieście znajduje się aż 5 km wspaniałych, piaszczystych plaż. Idealnie nadają się one na codzienny relaks i wieczorny spacer połączony z podziwianiem wspaniałego zachodu słońca. Plaża podzielona jest na część wschodnią i zachodnią przez rzekę. Część wschodnia charakteryzuje się nieco cieplejszą wodą w morzu, przez co idealnie nadaje się do odpoczynku.

A zachodnia? Tu właśnie możemy poznać morze od innej strony. W jaki sposób? Ucząc się jeździć na nartach wodnych. Warto także zrobić to, co od wieków robią żeglarze, czyli wyruszyć w rejs. Możliwości mamy wiele. Przede wszystkim można skorzystać z ofert statków wycieczkowych, które zabiorą nas na krótką przejażdżkę. Poczujemy wówczas kołysanie fal, usłyszymy głuchy odgłos uderzenia ich o burtę statku i poczujemy na twarzy niezwykły podmuch wiatru niosącego krople słonej wody. Jeśli zaś chcemy doświadczyć dłuższej podróży warto wybrać się na rejs na wyspę Bornholm. Podczas pokonywania tych 55 mil morskich na pewno będziemy mieć czas na dokładne przypatrzenie się morzu. Darłowo znane jest także wśród wędkarzy. Uprawiać można tutaj nie tylko zwyczajne łowienie ryb z brzegu, lecz co bardziej niezwykłe- możemy wypłynąć na prawdziwy rejs połączony z łowieniem ryb. Warto skorzystać z takiej możliwości i zobaczyć, jak wygląda życie ludzi morza.

Warto także wybrać się na jeden z wielu koncertów i festiwali, podczas których śpiewane są szanty. Te magiczne pieśni przeniosą nas na chwilę w świat dawnych bitew morskich, rejsów dookoła świata i niesamowitych przygód żeglarzy. Na koniec warto dodać, że baza noclegowa w Darłowie () jest szczególnie rozbudowana. Pola namiotowe, campingi, pensjonaty, wille – to wszystko są miejsca, w których bez żadnego problemu znajdziemy noclegi. Darłowo ponadto jest miejscem, w którym zawsze znajdziemy jakąś chatkę z tabliczką „noclegi Darłowo- wolne pokoje” !

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>