Muzeum Bursztynu w Stegnie

Zaplanowanie urlopu wcale nie jest takie proste. Nie dość, że należy wybrać odpowiednie miejsce, to jeszcze musimy pamiętać o rezerwacji noclegów. No i oczywiście warto zastanowić się także nad tym, jakie atrakcje można zobaczyć w danym miejscu. Osoby, które chciałyby wypocząć w pięknym, niezbyt zatłoczonym kurorcie i skorzystać z prozdrowotnych właściwości powietrza z dużą zawartością jodu, mogą zdecydować się na pobyt w Stegnie. Planując pobyt właśnie w tej mieścinie, musimy wziąć pod uwagę noclegi. Na szczęście ta popularna letniskowa wieś oferuje rozwiązania hotelowe, które sprostają nawet najśmielszym oczekiwaniom. Oferta noclegowa jest na tyle rozbudowana, że zarezerwowanie atrakcyjnej kwatery powinno być proste.

Ta duża wieś dysponuje kąpieliskiem, rozległą plażą oraz przystanią rybacką. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Jeśli już zdecydujemy się na pobyt w niej, warto na pewno poświęcić nieco czasu na odwiedzenie znajdującego się tam Muzeum Bursztynu, które posiada słynną Bursztynową Komnatę. To spora atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Warto od razu zaznaczyć, że galeria jest obiektem prowadzonym prywatnie, który prezentuje zbiory należące do właściciela Wojciecha Głodzika. Świetna atrakcja np. na deszczowe popołudnie. Kolekcja liczy sobie już kilkanaście lat, jest zresztą sukcesywnie powiększana. Muzeum zlokalizowane jest przy ulicy Gdańskiej, w stosunkowo nowym obiekcie, który jednak stanowi rekonstrukcję typowego podcieniowego domu – to typ architektury, który można na Żuławach Wiślanych spotkać dość często. To jeszcze jeden argument za tym, aby odwiedzić tutejsze wystawy.

Co dokładnie można zobaczyć w Muzeum Bursztynu w Stegnie? Bardzo ważnym elementem są same bryły bursztynu. Co istotne, można tutaj obejrzeć kamienie w różnych kolorach – od typowej brązowej, przez żółtą, zieloną, niebieską, aż po beżową. Okazuje się, że to bardzo różnorodny surowiec. Kolekcja obejmuje sporo inkluzji, czy bursztynów, w których uwięzione zostały rośliny lub owady. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą na pewno zachwyceni wspaniałym drzewem ociekającym tą substancją. Można ponadto dokładnie poznać historię słynnej Komnaty Bursztynowej, oprócz tego mamy okazję zapoznać się z metodami odróżniania prawdziwych bursztynów od falsyfikatów.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>