Muzeum ”Stara Zagroda” – Ustroń

W Ustroniu na szczególną uwagę zasługuje Muzeum ”Stara Zagroda”. Obiekt ten jest zlokalizowany w samym centrum owej miejscowości. Jest to prywatny obiekt regionalny. Jest zlokalizowane w dawnej, tradycyjnej, góralskiej zagrodzie, która pochodzi z 1768 roku. Warto wiedzieć, iż został wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego. Warto zobaczyć także Park Kuracyjny. Został on założony w 1869 roku. Jest bardzo chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów ale także przez samych mieszkańców tej miejscowości. W Ustroniu zlokalizowane zostało również uzdrowisko, gdzie leczone są między innymi przewlekłe schorzenia narządów ruchu, układu krążenia, oddechowego i nerwowego. Ponadto prowadzone są tam rehabilitacje.

Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z jednej z ofert noclegowych (info ➠meteor-turystyka.pl). Proponujemy rozpatrzyć propozycje obiektu „Willa Grażyna”. Obiekt ten jest zlokalizowany w Ustroniu przy ulicy Sikorskiego 10. W ofercie znajduje się 36 miejsc noclegowych – pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe a także czteroosobowe. Wszystkie z nich posiadają łazienki, natomiast niektóre również wyposażone są w balkony, z których rozciąga się nieziemski widok. W pokojach znajdziemy także telewizję satelitarną oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Znajduje się tam ogrodzony parking a także przechowalnia sprzętu sportowego i ogród. Istnieje także możliwość zorganizowania grilla na terenie willi. Z myślą o najmłodszych przygotowano plac zabaw. Miłośnicy aktywnego wypoczynku w pobliżu mogą skorzystać z pieszych szlaków turystycznych, rowerowych, torów saneczkowych, parku linowego, a także tras i wyciągów narciarskich. Willa oferuje swoim gościom możliwość wyżywienia. W pobliżu obiektu znajduje się karczma regionalna, gdzie można posmakować przysmaków.

Innym miejscem, gdzie można się zatrzymać jest „Agroturystyka Dolina Ciszy”. Obiekt ten jest usytuowany w Ustroniu przy ulicy Furmańskiej 21. W ofercie znajduje się 16 miejsc noclegowych. Dla aktywnych przygotowano bilard. Warto wiedzieć, że teren willi jest ogrodzony i bezpieczny.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>