Muzeum w Zamku Górków na terenie Puszczy Noteckiej

Muzea znajdujące się w dawnych zabudowaniach zamkowych wzbudzają ogromne zainteresowanie ze strony turystów z całego świata. Z tego też względu takich miejsc powstaje coraz więcej. W Puszczy Noteckiej zlokalizowane jest muzeum w Zamku Górków.

Jest to jedna z największych atrakcji tego regionu turystycznego, o charakterze historycznym. W muzeum prezentowane są przede wszystkim bogate wnętrza siedziby magnackiej, ponieważ ci arystokraci zamieszkiwali niegdyś te tereny. Znaleźć można tam jednak również wiele przedmiotów dekoracyjnych, porcelanę, tkaniny, zegary, czy też rzeźby. Śmiało można stwierdzić fakt, iż muzeum to jest zróżnicowane pod kątem tematycznym i każdy turysta powinien tam znaleźć ciekawe eksponaty do obejrzenia. Skorzystać można oczywiście z usług przewodnika, który doskonale potrafi przekazać posiadaną wiedzę zainteresowanym osobom. Bilety do muzeum nie są drogie. więc każdego będzie stać na ich zakupienie.

W muzeum można także przyjrzeć się bliżej drzewu genealogicznemu rodziny Górków, która zamieszkiwała w tym zamku. Wystrój wnętrza jest bardzo stylowy i zadbany, mimo tego, że ma już sporo lat. Znajdują się tam sale konferencyjne oraz miejsca hotelowe. Są też inne możliwości zakwaterowania – bowiem wiele okolicznych domów oferuje mnóstwo przytulnych noclegów w Puszczy Noteckiej. Poszerzenie swojej wiedzy o historii tego regionu turystycznego oraz samo odwiedzenie Puszczy Noteckiej to ciekawa forma spędzenia wakacji w Polsce.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>