Nałęczów – miasto stworzone dla zdrowia

Nałęczów to jedno z miast położonych w województwie lubelskim. Miejsce to od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na swój uzdrowiskowy charakter. Nałęczów został założony w drugiej połowie osiemnastego wieku, natomiast prawa miejskie otrzymał w drugiej połowie dwudziestego wieku. Na terenie około czternastu kilometrów kwadratowych zamieszkuje prawie cztery tysiące osób. Przez cały rok na ulicach można spotkać wielu turystów i kuracjuszy, którzy zostają skuszeni dobrodziejstwami środowiska tego regionu oraz atrakcjami turystycznymi lub wydarzeniami kulturalnymi. Aby ułatwić planowanie wycieczki do tego niesamowitego miasta powstała strona internetowa, gromadząca bardzo przydatne informacje. Znajdziemy tam między innymi zakładkę z bazą noclegową [informacje także tu: ] oraz bazą gastronomiczną. Zostały tam umieszczone oferty hoteli, pensjonatów i prywatnych sanatoriów oraz restauracji, zajazdów i karczm.

Na terenie Nałęczowa funkcjonują dwie ogromne rozlewnie wód mineralnych, których dobroczynne właściwości są znane w całej Polsce. Zdecydowanie największym atutem tego miejsca jest Uzdrowisko, które funkcjonuje nieprzerwanie od drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Miejsce to jest przeznaczone głównie dla osób, które cierpią na schorzenia związane z układem sercowo-naczyniowym, takie jak stany po przebytych zawałach, zespołach wieńcowych, miażdżyca czy wady serca. W ofercie uzdrowiska możemy znaleźć wiele pakietów, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Organizowane są tutaj różnorakie turnusy wypoczynkowe, wczasy profilaktyczno-zdrowotne, wczesna rehabilitacja kardiologiczna oraz rehabilitacja ortopedyczna. Możemy wziąć również udział w masażach, które wykonywane są różnymi technikami.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się tygodniowy turnus odchudzający, które okazuje się być bardzo skutecznym. Podczas pobytu uczestnik ma zapewnione posiłki z diety lekkostrawnej, bogatej w witaminy i minerały oraz może uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych, które pozwolą zgubić zbędną tkankę tłuszczową. W ramach turnusu organizowane są także zajęcia z dietetykami, którzy uczą podstawowych zasad zdrowego odżywiania oraz zajęcia z psychologiem. Każdy uczestnik ma również bezpłatny dostęp do zabiegów ujędrniających. Nałęczów to miasto, którym z roku na rok możemy spotkać coraz większą liczbę turystów.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>