Poniemieckie bunkry w Łazach

Bunkry to ciekawe zabytki historyczne, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że ludzie chętnie odwiedzają takie miejsca w dzisiejszych czasach. Nadmorskie miejscowości pełne są właśnie tego typu punktów, więc warto się tam udać na wakacje i oprócz leżakowania na słońcu zdecydować się na wycieczkę krajoznawczą. Godne polecenia dla takich osób są przede wszystkim noclegi w Łazach [oferty na Meteorze].

W Łazach znajdują się poniemieckie bunkry obronne, a więc można zapoznać się z tymi fortyfikacjami i dowiedzieć się, jak były one budowane i jakie funkcje spełniały. Bardzo prawdopodobne jest to, że znajdowało się tutaj stanowisko obserwacyjne jednostek niemieckich, ale mogła tutaj być również prochownia. Nie jest to do końca wiadome. Do bunkrów można bez problemów dotrzeć pieszo, ale też rowerem. Bunkry te oddzielone są od siebie zaledwie od kilkaset metrów, dlatego z łatwością można dotrzeć do nich wszystkich i dokładnie je zwiedzić. Wzniesione zostały one podczas II wojny światowej, dlatego też zbudowane są w starodawnym stylu. Otaczają je tereny zielone, więc jest to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Ta baza noclegowa polecana jest przede wszystkim osobom, które mają zamiłowanie do historii oraz zabytków, a takich ludzi nie brakuje.

Do tej miejscowości każdego roku przyjeżdża wielu turystów, aby poszerzyć swoją wiedzę historyczną z okresu II wojny światowej. Tyczy się to zarówno osób młodych, jak i tych nieco starszych. Bunkry zawsze można odwiedzić z udziałem przewodnika, który podpowie turystom, jakie wydarzenia miały tu miejsce i na czym polegała ich rola. Bunkry nie są małe, wręcz przeciwnie, są dość sporych rozmiarów oraz posiadają po dwa okna, ale nie mają obecnie wejść, więc ciężko jest się dostać do środka. Warto jednak obserwować je od zewnątrz, co też jest niesamowitym przeżyciem. Jeden z bunkrów posiada też niewielkich rozmiarów dobudówkę.

Wybranie miejscowości nadmorskiej w celach poznawczych wcale nie jest łatwym zadaniem, ale w Polsce dużym uznaniem cieszy się zwłaszcza baza noclegowa w Łazach. Oferuje ona zainteresowanym osobom noclegi wysokiej jakości w szerokiej ofercie, ale też dużą dawkę atrakcji turystycznych, takich jak poniemieckie bunkry, które są jednym z najciekawszych zabytków tego miasta.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>