Sławskie łodzie, jachty i rejsy widokowe

Pojezierze Sławskie, leżące na zachodzie kraju, to wspaniały region Polski, składający się z urokliwych jeziorek, okolonych zalesionymi pagórkami pochodzenia polodowcowego. Letnicy, którzy przybywają w te okolice, aby wypoczywać podczas urlopu, mają do wyboru mnóstwo sposobów na aktywne spędzenie czasu nad wodą. Spośród tutejszych miejscowości turystycznych pozytywnie wyróżnia się Sława, która w sezonie przyjmuje rzesze fanów sportów wodnych.

Tutejsza baza noclegowa leży wprost nad Jeziorem Sławskim. Nad wodą funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego, które zaopatrują wielbicieli sportów wodnych w rzeczy niezbędne do uprawiania pasji. Zwolennicy relaksu w ruchu mogą wypożyczyć sobie deskę do windsurfingu, kajak, łódkę wiosłową lub rower wodny i wypłynąć na jezioro. Warto przepłynąć się wzdłuż brzegu, penetrując zarośnięte zakątki akwenu oraz zatrzymać się i poobserwować ptactwo w trzcinach albo zarzucić wędkę w toń. Przy paru ośrodkach rekreacyjnych wybudowano także przystanie jachtowe, które umożliwiają zaparkowanie swojej łodzi. Amatorzy, którzy mają wyrobiony patent, mają do dyspozycji jachty typu Omega albo Orion, dostępne w wypożyczalniach. Dla pozostałych miłośników żeglarstwa sporą atrakcją okaże się wypożyczenie jachtu wraz z pilotem, dzięki czemu można będzie wypłynąć na jezioro mimo braku umiejętności kierowania.

Z przystani nad jeziorem wyruszają łódki, które zabierają gości w rejsy widokowe, zapraszając ich do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków Pojezierza Sławskiego. Na wodę wyrusza zarówno większy jacht kabinowy, jak i niewielkie, ale bardzo szybkie motorówki, prowadzone przez zawodowego kierowcę, które dostarczają odważnym dawkę silnych emocji. Trzeba chociaż raz wybrać się w rejs krajoznawczy, aby zobaczyć niesamowitą panoramę zielonych wzgórz porośniętych lasem, schodzących wprost do tafli akwenu.

Wiele osób bukuje tu sobie wakacyjny nocleg, Sława stanowi bowiem miejscowość, w której znakomicie wypoczywa się nad wodą. Zwolennicy aktywnego spędzania urlopu mają do wyboru skorzystanie z wypożyczalni łodzi lub kajaków, szaleństwo na deskach windsurfingowych oraz wyprawy żeglarskie na jachtach, zarówno na własną rękę, jak i z pilotem. Dla chętnych organizuje się tu również rejsy widokowe na jachcie, a także przejażdżki szybkimi motorówkami.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>