Sposób na ciekawy urlop – atrakcje Trzęsacza

Spośród małych nadmorskich miejscowości bez wątpienia Trzęsacz jest jedną z mających najwięcej uroku. W cieniu niezwykłych ruin znajduje się sympatyczna plaża, niewielka lecz dobrze zaopatrzona w sezonie letnim wioska. Nie tylko pragnący wygrzewać się na plaży i lenić, ale i poszukiwacze wrażeń, którzy nie usiedzą w miejscu będą zadowoleni z pobytu.

Czysta i przyjemnie piaszczysta plaża, malowniczy klif i słynne ruiny – wydawałoby się, że to wszystko, jednakże w Trzęsaczu znajdziemy znacznie więcej. Osoby, które od bardzo dawna nie były w tej nadbałtyckiej miejscowości, zdziwione będą zagospodarowaniem terenu dokoła ruin. Od pewnego czasu z góry klifu wychodzi taras widokowy, który pozwala zobaczyć wypełniony falami horyzont z nieco innej perspektywy. Od strony wioski natomiast, w pobliżu ruin, znajdziemy Multimedialne Muzeum na Klifie. Zobaczymy tutaj w nowoczesnej formie, z rekonstrukcjami i interaktywnymi planszami, jak wyglądał pierwotnie kościół, jak przebiegał proces niszczenia klifu i samej świątyni, podejmowane dla jej ocalenia działania, a także możemy poznać w takiej właśnie multimedialnej formie związane z tym miejscem legendy.

Tyle o historii i zwiedzaniu. Natomiast Trzęsacz stanowi znakomite miejsce dla aktywnych turystów. Przez samą miejscowość bądź jej okolice przebiegają turystyczne trasy rowerowe i piesze, którymi dotrzemy do sąsiedniego Rewala i Niechorza, a kiedy zechcemy także znacznie dalej. Dostępna jest stadnina konna, quady i paintball, a parę kilometrów od Trzęsacza roi się od parków tematycznych dla dorosłych i dzieci.

Niepowtarzalnym miejscem jest klif po wschodniej stronie od plaży – niezalesiona polana stanowi miejsce startu paralotniarzy, którzy przyjeżdżają tutaj z rożnych zakątków, aby wznieść się na korzystnych prądach powietrznych i podziwiać niesamowite panoramy z góry. To lubiane miejsce dobre też dla tych, którzy są na początku swojej drogi z powietrznym sportem. Jeżeli chodzi o noclegi (meteor) to Trzęsacz oferuje wiele małych prywatnych kwater, pensjonaty, ośrodki wczasowe, kempingi, ale też i wygodne hotele i wille.

Monoj

View more posts from this author
2 thoughts on “Sposób na ciekawy urlop – atrakcje Trzęsacza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>