Wspaniały pobyt w niebanalnym miejscu, czyli Iwonicz Zdrój

Iwonicz Zdrój to miejscowość turystyczna, położona w województwie podkarpackim. Tutejszy krajobraz zdeterminowany jest przez pobliskie wzniesienia oraz lasy bukowo-jodłowe, nadające miejscowości kameralny klimat. Pobyt w tym miejscu już od wieków uznawany jest jako leczniczy, a to za sprawą licznych ujęć wód mineralnych, solankowych i siarczkowych. Baza noclegowa należy do bardzo wygodnych i rozmieszczona jest w najspokojniejszych zakątkach kurortu (zobacz tutaj). Tu znajdziemy kilka sanatoriów z bogatą ofertą kuracji leczniczych. Wypoczynek w Iwoniczu Zdrój to propozycja dla osób ceniących naturę i zabytkowy charakter miasteczka.

Najcenniejszym walorem Iwonicza są oczywiście tutejsze źródła. Znajdziemy tu kilkanaście różnych ujęć, spośród których każde ma inne właściwości. Najstarszym, a zarazem uznanym jako pomnik przyrody, jest Bełkotka, do której prowadzi krótki szlak turystyczny. To nie jedyna ścieżka w okolicy, na którą warto się wybrać, bowiem spacery dobrze jest uskuteczniać na Głównym Szlaku Beskidzkim, spacerowej trasie przez Górę Przymiarki czy rowerowej Ścieżce Między Zdrojami. Park Zdrojowy to okazja do kąpieli nie tylko leczniczych, ale również rekreacyjnych. W tym celu posłużą nam kryte baseny oraz jeden na świeżym powietrzu. Dodatkowo do dyspozycji w tym miejscu mamy kort do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownię oraz saunę. Chcąc oddychać pełną piersią, dobrze jest się zdecydować na wizytę w grocie solnej, która zapewnia nam komfortowe warunki.

Okazją do aktywnego spędzenia czasu, jest wybór spływu kajakowego po tutejszej części koryta Iwonickiego Potoku. To doskonała szansa na zapoznanie się z pięknymi widokami i bogactwem pokrycia leśnego. To ono bowiem w dużej części wpłynęło na rozwój miejscowości, zaspokajając podstawowe potrzeby mieszkańców.
Nie zapominajmy, że zimą kurort zmienia swój charakter na mekkę sportów zimowych. Liczne wzniesienia, pomagają rozwinąć nasze umiejętności narciarskie i snowboardowe. Stoki utrzymane są na stosunkowo prostym poziome trudności toteż stawianie pierwszych kroków w tym sporcie powinno przyjść nam z łatwością. Dodatkowo wokół Iwonicza Zdrój poprowadzony jest szlak dostosowany do narciarstwa biegowego, które zyskuje coraz większą popularność wśród podróżnych. Iwonicz Zdrój to ciekawe miejsce, które warte jest odwiedzenia, bez względu na panującą porę roku. Bogata oferta turystyczna zapewni nam wartościowy wypoczynek wśród niebanalnej przyrody i historii.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>