Wyjątkowy szlak w Wysowej-Zdroju

Podreperowanie zdrowia, zapierające dech w piersiach widoki oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu także z udziałem zwierząt. Wszystko to zapewnia nam niewielka miejscowość w województwie małopolskim w dolinie Ropy, w południowej Polsce. Wysowa-Zdrój to bez wątpienia wioska warta odwiedzenia. Do jej coraz większej atrakcyjności niezaprzeczalnie przyczynia się wyjątkowy szlak, który przez nią przebiega.

Wysowa-Zdrój to nie tylko leczenie, panoramy oraz aktywność fizyczna. To także całkiem ciekawa architektura. Przez miejscowość bowiem przebiega Szlak Architektury Drewnianej [tu: wikipedia.pl]. Jest to szlak, który powstał w roku 2001 i składa się on z 251 najcenniejszych, zabytkowych obiektów architektury drewnianej. Wszystkie te budowle są oznaczone specjalnymi tablicami, a od jakiegoś czasu w okresie letnim udostępnione są do zwiedzania dla turystów. W skład tych 251 atrakcji wchodzi 125 kościołów, 49 cerkwi, 30 budynków, 23 zespoły zabudowań, 16 muzeów, a także 9 skansenów. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla tych lubiących architekturę, jak i historię. Warto zabrać tutaj także dzieci, które z pewnością będą zachwycone.

Po wyczerpującej wędrówce warto zatrzymać się tutaj na noc. Baza noclegowa jest stosunkowo niedroga, a także bardzo dobrze rozwinięta. Noclegi Wysowej-Zdroju [tutaj: meteor-turystyka.pl] to głównie domki, pensjonaty, osady, pokoje gościnne, a także, dla bardziej wymagających, luksusowe apartamenty. Przystępne ceny zadbają o grubość naszego portfela, a sympatyczna obsługa, abyśmy nie żałowali swego wyboru.

Wysowa-Zdrój jest niewielką miejscowością w południowej części naszego kraju, którą bez wątpienia warto, a nawet trzeba odwiedzić. Dzięki wspaniałemu mikroklimatowi zadbamy o swoje zdrowie, a szereg atrakcji zapewni nam dzień pełen wrażeń. Szeroki wachlarz zabytków, fantastyczne panoramy, ścieżki i szlaki rowerowe, szlaki konne, bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa w dogodnych lokalizacjach, przystępne ceny oraz ciekawa okolica: wszystko to sprawia, że Wysowa-Zdrój z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną miejscowością. Nic dziwnego, miejsce to jest świetną opcją na kilkudniowy wypad z rodziną bądź przyjaciółmi, zarówno w celu leniwego odpoczynku, jak i aktywnego wykorzystania czasu z nutą historii w tle. Bez wątpienia niejeden z nas po wizycie tutaj będzie chciał jeszcze wrócić.

Monoj

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>